pt.. kwi 26th, 2024

Urządzając dom lub mieszkanie? Czy pomyślałeś o tym, żeby zrobić to tak, żeby było pięknie na lata? O wykorzystaniu trwałych materiałów, które z czasem nie zaczną się ścierać, zmieniać kolorów, niszczyć od codziennego użytkowania?

Na pewno chcesz, żeby równocześnie było ładnie i wszystko wspaniale ze sobą współgrało. To nie sztuka wyłożyć podłogi betonowymi płytami, które będą leżeć latami – ładnie raczej nie będzie. Diamenty są drogie, chociaż niezwykle trwałe i piękne.

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będą płytki podłogowe. Są nieco mniej wytrzymałe niż diamenty, ale do Twojego domu będą wystarczająco mocne. Poza tym diamenty są nudne. Może i odbijają pięknie światło i świadczą o bogactwie, ale mają tylko jeden kolor i nie ze wszystkim wyglądają tak samo dobrze. Natomiast płytki ceramiczne są dostępne w szerokiej gamie kolorów, wzorów, rozmiarów, kształtów…

Możesz zacząć urządzanie domu od wyboru koloru ścian i podłóg i zdecydować, by to od nich uzależnić resztę wystroju. W takiej sytuacji możesz pozwolić sobie na nawet najbardziej niezwykłe płytki i to wokół nich budować wystrój. Minimalistyczne proste płytki sprawdzą się dobrze w prostych wnętrzach, ale i w pomieszczeniach, gdzie chcesz zaszaleć ze ścianami lub elementami dekoracyjnymi.
Decydując się na kunsztowne zdobione płytki, które latami będą perłą Twojego salonu czy przedpokoju warto pomyśleć o mniej skomplikowanym wnętrzu. Pomyślisz być może, że proste wnętrza są nudne… ale płytki będą na miejscu latami, a wnętrze będzie można reorganizować i dekorować na nowo wiele razy!

  Jak zaprojektować idealną łazienkę z kabiną prysznicową?

By