Dla wielu z nas to pytanie na pierwszy rzut oka wydaje się banalnie proste? Co może być trudnego przy wyborze płytek na ściany czy na podłogi? Jedni z nas dokonują tego zakupu „na oko” czyli kupują to, co im się spodoba. Inni, bardzo dokładnie analizują ich jakość, by jak najbardziej spełniały one ich oczekiwania. Jakie są więc kryteria przy wyborze płytek? Oto kilka wskazówek.
Rodzaje płytek ceramicznych
Płytki ceramiczne to jeden z najpopularniejszych materiałów, stosowanych w naszych wnętrzach od wielu lat. Płytki są trwałe, łatwe w utrzymaniu i świetnie wyglądają nawet po kilkunastu latach. Producenci płytek dają nam do wyboru różnorodne płytki, prawie w każdym kolorze, wzorze i rozmiarze. Wszystko zależy od pomieszczenia, w którym zostaną zamontowane oraz od gustu ich użytkowników. Najpopularniejsze są płytki ceramiczne, które można zaliczyć jako glazura, terakota czy gres. W małych mieszkankach chętnie stosowane są plytki ceramiczne poznań na ścianach w łazienkach oraz w kuchniach. Z kolei w dużych domach, gdzie jest ogrzewanie podłogowe klienci wybierają płytki podłogowe Poznań.
Jak wybrać płytki ceramiczne do swojego domu?
Ten aspekt zależy przede wszystkich od naszych gustów i upodobań. Niektórzy z nas nie wyobrażają sobie domu bez klasycznych, stonowanych płytek. Z kolei inni, idąc z duchem czasu i obecnej mody – stawiają na płytki o intensywnych kolorach i zróżnicowanych kształtach. Aktualnie prym wiodą mozaiki w marokańskich wzorach i pstrokatych kolorach. Sprawdź płytki Ragno:
Konkurencyjne ceny
Tylu ilu producentów istnieje na rynku, tyle różnych cen. Sklepy proponują klientom płytki w bardzo konkurencyjnych cenach. Wszystko zależy od ich rodzaju, materiału z którego są wykonane czy wielkości. Można znaleźć płytki już o 18 – 20 zł za metr do nawet 300 zł. Oczywiście dla bardziej wymagających klientów znajdą się również dużo droższe modele, zamawiane często na indywidualne zamówienie.
Wybór płytek to ważny zakup, dlatego warto do niego podejść ze spokojem i uważnie zapoznać się z dostępnym asortymentem, by znaleźć materiały, które będą dobrze wyglądały i teraz i za kilkadziesiąt lat.