śr.. lis 29th, 2023

Logistyka towarzysząca nam od wieków poszerza swoje horyzonty. Bez niej większość firm pod wpływem chaosu by upadło. Jednymi z ważniejszych jej sektorów jest transport i magazynowanie, bo to dzięki nim w naszych sklepach znajdują się codziennie towary. W samym Poznaniu znajduje się aż 129 supermarketów i 22 domy towarowe, co daje nam powierzchnię sprzedażową liczącą 698 tys. m2. Przy tak dużej liczbie jak wiadomo rośnie konkurencja, a firmy zrobią wszystko, żeby przyciągnąć klienta do siebie, w związku z czym szukają rozwiązań na jak najszybsze i najwyższej jakości procesie przewozowym. W tym celu poszukują najkorzystniejszych ofert m.in. skupu i sprzedaży palet.

Gdzie popyt tam też podaż, jednak nie zupełnie. W Poznaniu firm skupu i sprzedaży palet jest niewiele. Firma TEFRA posiadająca bardzo korzystne oferty jest jedną z lepiej ocenianych. Zawdzięczają to wykwalifikowanemu personelowi, służącemu zawsze fachową pomocą, możliwością dojazdu do każdego klienta w województwie Wielkopolskim, a także bardzo korzystnymi ofertami.

Na przestrzeni lat zdobyli bardzo duże doświadczenie oraz zaufanie wielu partnerów finansowych. Pozwoliło im to na otworzenie, aż 4 punktów skupu i sprzedaży palet w Poznaniu, posiadających szeroką gamę propozycji, zaczynając od naprawy uszkodzonych palet, na co posiadają licencję ( naprawa uszkodzonej palet w firmie bez licencji pozostaje paletą jednorazową i nie nadaję się ona dalej do użytkowania ), a kończąc na przyjmowaniu zamówień na zupełnie nowe palety.

Jednak z całością możemy zapoznać się na ich stronie internetowej

Paleta – zastosowanie

Paleta, jest to jedynie platforma przeznaczona do przenoszenia i składowania towarów.

Jej głównym zastosowaniem jest transport dużej ilości towaru w jednym miejscu. Dzięki swojej konstrukcji, można przemieszczać je za pomocą wózków widłowych, co ułatwia ich układanie na regałach, składowanie, a także kompletację. Ich wymiary są standaryzowane w celu dostosowania do nich stref magazynowych, kontenerów i naczep, a także ułatwia transport na terenie Unii Europejskiej.

  Jak wykorzystać kapsułki z siary mleka krowiego

Innym ciekawym zastosowaniem palet jest produkcja mebli. Jest to nowy pomysł, który cieszy się dużą popularnością wśród architektów i nie tylko.

Typy palet

Polski Komitet EPAL zliczył, iż w Polsce znajduje się ok. 40 milionów palet, z czego możemy wywnioskować, iż także rodzai jest bardzo dużo.

Najpowszechniejszą paletą jest paleta euro. Rozpoznać ją możemy dzięki charakterystycznemu oznaczeniu „(EUR)” na bocznej ścianie. Swoją popularność zyskała dzięki uniwersalności oraz stałym, niezmiennym wymiarom wynoszącym 1200mmx800mmx144mm, wadze 25kg oraz nośności 1500kg.

Paleta przemysłowa jest równie dobrze znana jak paleta euro, dzięki zwiększonej szerokości do 1000mm jest w stanie pomieścić większą liczbę opakowań. Jest to idealne rozwiązanie dla firm oferujących transport wieloma gałęziami transportu oraz przewożących towary ciężkie.

Aktualnie palety drewniane zastępowane są przez plastikowe. Posiadają dużo zalet tj. stała waga, 10-15 lat używalności, trwałość jest ok. 10 razy większa, a także nadają się idealnie do recyklingu.

By