czw.. cze 20th, 2024

Noworodki potrzebują opieki lekarskiej już od pierwszych dni swojego życia. Lekarzem specjalistą, który zajmuje się maluszkami do szóstego miesiąca życia jest neonatolog. Neomedica, gabinety medyczne w Poznaniu mają specjalistę neonatologa. W przypadku wystąpienia objawów u dziecka, które zaniepokoją rodziców, warto się umówić na kontrolę i sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Na wizytę z dzieckiem można umówić się przez formularz znajdujący się na stronie.

Diagnostyka noworodkowa

Poza standardową wizytą, lekarz neonatolog w Poznaniu może wykonać szereg badań obrazowych dziecka. Należą do nich badania USG przezciemieniowe dziecka (głowy), w czasie którego sprawdzana jest anatomia układu nerwowego oraz jego ukrwienie, do czasu kiedy ciemiączko nie jest zarośnięte.

Innym z popularnych badań obrazowych jest USG serca dziecka (echo serca), które sprawdza stan i anatomię serca dziecka. Można w gabinecie wykonać również badanie USG jamy brzusznej i płuc dziecka. Są to badania bezbolesne i wykonywane na miejscu.

Neonatolog dziecięcy w Poznaniu- pomoc dla najmłodszych

Lekarz neonatolog pomaga maluszkom już od pierwszych dni ich życia. Leczy schorzenia okresu noworodkowego i wczesnoniemowlęcego, reaguje przy przedłużającej się żółtaczce, zajmuje się zaburzeniami przewodu pokarmowego, leczy zmiany skórne i zajmuje się wcześniakami. W gabinetach Neomedica w Poznaniu lekarz neonatolog prowadzi również konsultacje laktacyjne.

  Trwałość podłogi jako jej podstawowy i najważniejszy plus 

By