czw.. cze 20th, 2024

Moda na loftyLofty to przede wszystkim przestrzenie przemysłowe zaadoptowane na cele mieszkaniowe. Głównie na tego typu mieszkania przeznacza się stare fabryki, magazyny, browary, spichlerze i inne budynki przemysłowo-gospodarcze. Moda na takie lokale przyszła do nas z zachodu i obecnie cieszy się dużym powodzeniem, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Dlatego deweloperzy często decydują się na wykup dawnych hal, fabryk i nadanie im cech mieszkalnych lub na stworzenie takich miejsc budując je od podstaw.

Lofty charakteryzują się otwartą, jasną przestrzenią, dużymi oknami, wysokimi sufitami i surowym wnętrzem (kamień, cegła, stal, szkło). Taką przestrzeń można ciekawie, nowocześnie zaaranżować, pozwala też ona na zastosowanie niestandardowych rozwiązań, które tworzą niebanalną, oryginalną całość.

Lofty mogą być jedno lub wielokondygnacyjne. Dzięki wyjątkowym wysokościom lokalu, często posiadają nadwieszane antresole, loggie oraz urokliwe efektownie zagospodarowane tarasy, oranżerie, czy inne interesujące przestrzenie. Ich atutem nierzadko są niesamowite widoki i samo położenie budynku. Dają poczucie dużej przestrzeni, nieskrępowania, otwartości i komfortu. Pozwalają na swobodną aranżację wnętrz, nadanie im niecodziennego stylu oraz jedynych w swoim rodzaju cech i właściwości.

Lofty do doskonałe rozwiązanie dla ludzi, którzy chcą mieszkać inaczej, stworzyć w swoim domu niepowtarzalny charakter i klimat. To idealne miejsce dla osób odważnych, kreatywnych i dynamicznych, lubiących nieograniczoną przestrzeń i nie bojących się wyzwań.

  Sposób na oryginalne mieszkanie

By